Czy wiesz?

Moduł "Precyzyjne rolnictwo" pozwala tworzyć mapy precyzyjnego nawożenia, wysiewu i oprysku.
Następnie za pośrednictwem terminala  JD i Państwa maszyny odbywa się sterowanie dawką nawożenia, oprysku lub siewu.

Zlecając wykonanie prób glebowych naszej firmie macie Pańśtwo pewność, że praca zostanie wykonana rzetelnie, najnowocześniejszym sprzętem i na czas. Po otrzymaniu wyników ze Stacji chemiczno-rolniczej dostają Państwo przygotowane przez nas mapy zasobności w makroelementy w formie papierowej i w formie cyfrowej do programu Agrar-Office. Przy pomocy tych danych mogą Państwo zoptymalizować nawożenie, zmniejszyć koszty i chronić środowisko.

 

Próby glebowe

probyglebowe2mk

probyglebowe4mk

Próby glebowe wykonujemy w oparciu o 3 różne informacje wyjściowe:

 

1. Metoda stara - pole dzielone jest na 4 ha kwadraty (siatka). Odchodzimy od tej motody ponieważ układ gleb na polu nie jest kwadratowy i niejednokrotnie okazuje się, że w takim kwadracie znajdują się 2 lub 3 różne gleby. Tak pobrane próby, a dalej otrzymane wyniki nie oddawały rzeczywistej i prawdziwej zasobności.

 

2. Metoda nowsza- siatkę do pobrania prób glebowych robimy na podstawie wcześniej zakupionej dla rolnika mapy glebowo-rolniczej. Każdy raster (kwadrat), w którym zostanie pobrana gleba do analizy znajduje się w obrębie tej samej gleby.

 

3. Metoda najnowsza - w tej metodzie siatkę do pobrania prób glebowych robimy w oparciu o mapy bazowe Talking Fields. Mapa bazowa TF powstaje na podstawie analizy dziesiątek zdjęć satelitarnych zawierających informacje o zawartości chlorofilu, ilości opadów i nasłonecznienia. Otrzymujemy kompendium wiedzy z ostatnich 8 lat na polu rolnika. Wiedza ta jest przydatna do nowoczesnego pobrania prób glebowych oraz do mądrego nawożenia i planowania zabiegów na danym polu.

 

 

Proszę kliknąć na linki poniżej aby zobaczyć film na którym przedstawiony jest cały proces wykonania poboru prób glebowych od planowania po precyzyjny wysiew nawozuZapraszamy do współpracy


Mapy glebowo-rolnicze

Próby glebowe

 

sprzt

Talking Fields

GreenSeeker

001

Umów się na spotkanie


Nagrody

  • Oprogramowanie dla rolnictwa
  • Oprogramowanie dla rolnictwa

JDoffice

 

Wsparcie telefoniczne

Szybkie i efektywne wsparcie telefoniczne jest częścią umowy serwisowej (091) 483 60 72

Zdalny pulpit

Pomagamy Państwu w bardzo szybki sposób

Serwis na miejscu

Pomoc specjalisty w Państwa gospodarstwie.

Katalog

 

firstpage