Bezpieczna transakcja sprzedaży udziałów – o czym należy pamiętać?

Spółka to jedna z form prawnych, w których może działać przedsiębiorstwo. W czasach kryzysu wielu przedsiębiorców decyduje się na sprzedaż spółki. To tylko jedna z form umożliwiających zakończenie działalności.

Sprzedaż udziałów czy spółki: które rozwiązanie wybrać?

Sprzedaż spółki to rozwiązanie, które powoduje całkowite zakończenie działalności przedsiębiorstwa. Sprzedaż firmy jest jednak tylko jednym, definitywnym sposobem zakończenie działalności. Innym sposobem jest wsparcie spółki poprzez wejście do niej nowego wspólnika. Wybierając to rozwiązanie należy wystawić udziały na sprzedaż. Można też wystawić wszystkie udziały na sprzedaż.

Warto pamiętać, że wystawiając udziały na sprzedaż spółki, która jest zadłużona, w dalszym ciągu jej właściciele ponoszą odpowiedzialność za długi. Transakcja sprzedaż firmy jest skomplikowana, dlatego warto skorzystać z usług kancelarii prawnej, która oferuje sprzedaż firmy doradztwo.

Jakie usługi świadczy kancelaria?

Kancelaria, która oferuje sprzedaż firmy doradztwo specjalizuje się w prawie gospodarczym. Jej specjalnością jest pomoc prawna zarówno przy sprzedaży spółek, jak i udziałów w spółce. Duża wiedza prawnicza i praktyczne doświadczenie pozwala świadczyć usługi związane ze sprzedaż firmy doradztwo na bardzo wysokim, europejskim poziomie.

Sprzedaż firmy z pomocą kancelarii to gwarancja szybkiego i korzystnego zakończenie transakcji. Po pomoc mogą zwrócić się wszyscy przedsiębiorcy, także ci, którzy dopiero rozważają sprzedanie firmy.