Cięcie różnych materiałów metodą CNC

Obróbka CNC stosowana jest obecnie coraz częściej. Jest to bowiem bardzo nowoczesna metoda wykorzystująca maszyny sterowane komputerowo. Frezowanie CNC oraz wycinanie CNC pozwala na frezowanie i cięcie bardzo różnych materiałów. CNC jest niezwykle przy tym dokładne i precyzyjne.

Materiały, które można frezować i ciąć CNC

Frezowanie CNC daje wyjątkowo dobre efekty, do tego może zostać wykorzystane do precyzyjnego cięcia bardzo różnych materiałów. Plusem stosowania CNC jest też to, że frezowanie CNC można zaplanować w taki sposób, aby ilość odpadów była minimalna.

Taką samą zaletę ma wycinanie CNC. Wycinanie CNC sprawdza się przy tym przy różnego rodzaju materiałach. Stosując tę metodą można wycinać misterne wzory w kartonie, skórze, filcu, drewnie. CNC znajduje też zastosowanie do wycinania w materiałach drewnopochodnych. Wycinanie w sklejce jest jedną z możliwości wykorzystania obróbki CNC.

Jakie jeszcze materiały można ciąć CNC?

Wycinanie w sklejce to tylko jedna z możliwości obróbki CNC. Metoda ta ma zastosowanie także w przypadku cięcia laminatów HPL wykorzystywanych w budownictwie. Cięcie tych laminatów standardowymi narzędziami nie daje tak dobrych efektów. Laminaty HPL na wymiar to sposób na otrzymanie płyty o idealnie gładkiej powierzchni cięcia. Płyty HPL na wymiar metodą CNC pozwala uniknąć strat materiału.

Nowoczesne usługi CNC to skuteczny sposób obróbki różnych materiałów, cieszą się one coraz większą popularnością. Wśród oferowanych usług jest między innymi cięcie płyt HPL na wymiar.