Co warto wiedzieć o doniczkach?

Pielęgnacja roślin i ziół nie jest prosta i nie ma tu znaczenia to, czy doniczki z nimi znajdują się na balkonie, czy też w ogrodzie. Warto jednak pamiętać o tym, że na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które wspierają nasze wysiłki w tym zakresie. Jednym z najciekawszych wydają się być doniczki samonawadniające.

Dziś są one obecne w ofercie wielu producentów. Ich ceny przestają być zresztą wygórowane. Czas więc zadać sobie pytanie o to, czy doniczki samonawadniające na balkon mogą okazać się jak najlepszym pomysłem także w naszym przypadku.

Na czym polega specyfika doniczek samonawadniających?

Dzięki doniczkom samonawadniającym kontrolowanie stopnia nawodnienia rośliny staje się o wiele łatwiejsze niż miało to miejsce wcześniej. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że donice samonawadniające są wyposażone we wskaźnik poziomu wody. Jego obecność pozwala nam na ocenienie tego, z jakim nawodnieniem mamy aktualnie do czynienia.

Doniczki samonawadniające informują nas więc o tym, czy roślina wymaga podlewania, czy też możemy jeszcze wstrzymać się z tego rodzaju aktywnością.

Nad rozwiązaniem tym warto zresztą zastanowić się nie tylko ze względu na jego innowacyjność. Doniczki na zioła samonawadniające przypadają do gustu kolejnym kupującym także dlatego, że ich obsługa jest intuicyjna. Z łatwością można uzupełnić je nie tylko wodą, ale i nawozami płynnymi. Co więcej, duże doniczki mogą zapewnić wodę roślinom nawet przez 12 tygodni.

Gdzie kupować doniczki ?

Doniczki są dostępne przede wszystkim w sklepach a artykułami dla ogrodników. Czekają na nas w sklepach stacjonarnych, stanowią jednak również część oferty sklepów internetowych. Te ostatnie wydają się zresztą szczególnie interesującym miejscem zakupu, bo można w nich liczyć nie tylko na dużą atrakcyjność cenową oferowanych rozwiązań, ale i na ich różnorodność.