Efektywne i wydajne zarządzanie flotą pojazdów

Bez własnej floty samochodowej wiele firm nie byłoby dzisiaj w stanie funkcjonować. Utrzymanie i zarządzanie flotą samochodową nie jest zadaniem łatwym. Bardzo pomocny w zarządzaniu flotą jest system zarządzania flotą pojazdów car fleet managment.

Jakie są zalety z wdrożenia systemu?

System zarządzania flotą pojazdów car fleet managment przynosi przedsiębiorcom wymierne korzyści finansowe. Jest on między innymi sposobem na to, aby zmniejszyć koszty napraw. W przypadku, gdy flota samochodowa składa się z kilkunastu bądź więcej aut, koszty te mogą być naprawdę bardzo wysokie. Jeśli flota samochodowa obejmuje samochody różnych marek, zarządzanie nią nie tylko jest trudne, ale też kosztowne.

W przypadku, gdy flota samochodowa obejmuje pojazdy wyprodukowane przez jeden koncern, zarządzanie flotą samochodową staje się nie tylko łatwiejsze, ale też bardziej korzystne finansowo. Firmy, które zdecydują się przystąpić do programu mogą liczyć na korzystne rabaty oraz skrócony czas realizacji przeglądów i napraw.

Z ilu pojazdów musi składać się flota?

System zarządzania flotą pojazdów car fleet managment jest programem adresowanym do firm różnej wielkości i prowadzących działalność w różnych branżach. Warunkiem przystąpienia do tego programu jest flota samochodowa licząca przynajmniej 5 pojazdów. System ten umożliwia bardzo efektywne i ekonomiczne zarządzanie flotą samochodową. Na firmy, które zdecydują się na efektywne zarządzanie flotą samochodową czeka wiele profitów. Co więcej, zarządzanie pojazdami przestaje być trudnym zadaniem.