Jak i kiedy korzystać z doniczek samonawadniających?

Dbanie o rośliny doniczkowe to wypadkowa szeregu aktywności. Trudno nie zgodzić się jednak z tym, że to właśnie ich regularne podlewanie wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie. Decyduje zarówno o ich wzroście, jak i o kolorystyce. Błędy z nim związane przyczyniają się zaś do tego, że roślina zaczyna chorować i w pewnym momencie obumiera.

Niebezpieczne jest zarówno zbyt intensywne podlewanie rośliny, jak i jej przesuszanie. Na szczęście, w obu przypadkach mamy do czynienia z problemem, który można rozwiązać. Pomogą nam doniczki samonawadniające. Na czym zatem polega ich wyjątkowość?

Wygodne nawadnianie nie tylko dla początkujących

Doniczki na zioła samonawadniające zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że umożliwiają dopasowanie nawodnienia do indywidualnych potrzeb rośliny. System, w jaki wyposażone są donice samonawadniające doprowadza wodę bezpośrednio do korzeni rośliny.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej ilości pasków nawadniających, roślina otrzymuje dokładnie tyle wody, ile potrzebuje. Wskaźnik poziomu wody pozwala też na szybkie zorientowanie się, że zbiornik powinien zostać uzupełniony, jeśli nie chcemy przesuszyć rośliny.

Jak i kiedy korzystać z doniczki samonawadniającej?

Doniczki samonawadniające na balkon można wykorzystywać do sadzenia wszelkich roślin ozdobnych pod warunkiem, że ich uprawa może odbywać się w pojemnikach. Można stawiać je na balkonach, większość z nich jest jednak dostosowana również do warunków, jakie panują w ogrodzie.

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby użytkować je na podłożu, które jest poziome i twarde. Nie powinno się też wypełniać ich ziemią powyżej 5 centymetrów licząc od górnej krawędzi ścianki. Jeśli mają działać dobrze, nie powinno się też narażać ich na długotrwały kontakt z wysoką temperaturą.