Jak znaleźć donice idealne dla siebie?

Regularne podlewanie roślin jest najlepszym sposobem na zagwarantowanie im prawidłowego rozwoju. Niestety, w pewnym momencie mogą pojawić się problemy. Wystarczy, że wyjedziemy na urlop, a rośliny nie będą mogły już liczyć na właściwy dostęp do wody.

Owszem, można zostawić klucz sąsiadom w nadziei, że pomogą w dbaniu o rośliny, nie zawsze ma się jednak wokół siebie osoby tak zaufane. Nic więc dziwnego, że dziś poszukuje się rozwiązań wygodniejszych i bardziej praktycznych. Na szczęście, znajdują się one w zasięgu ręki. Właśnie na takie miano zasługują przecież doniczki samonawadniające.

Jak działają samonawadniające donice?

Donice samonawadniające możemy podzielić na przynajmniej kilka grup. Na pierwszy rzut oka, różnice między nimi dotyczą przede wszystkim cen. Gdy jednak zastanowimy się nad tym bardziej wnikliwie, szybko dostrzeżemy, że nie mniej ważny jest poziom ich skomplikowania konstrukcyjnego.

Najtańsze doniczki na zioła samonawadniające mają zaledwie dwie części. Klasyczna doniczka przeznaczona jest do posadzenia rośliny, podczas gdy w jej dolnej części znajduje się woda. Ciekawym rozwiązaniem są też doniczki z otworami ze sznurkami przewodzące wodę z dolnego zbiornika wprost do rośliny.

Jak wybrać doniczkę?

Doniczki samonawadniające na balkon i do ogrodu możemy dziś spotkać w coraz większej liczbie sklepów. Wybór tej najbardziej atrakcyjnej może być dość trudny. Warto więc szukać jej przede wszystkim w tych sklepach, o których wiadomo, że ich wyjątkowo mocną stroną jest doświadczony personel.

Osoby mające większe doświadczenie w hodowli roślin z pewnością podpowiedzą nam, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę szukając donicy i jakie rośliny najlepiej będą się w niej czuły. Jeśli zależy nam na zakupie opłacalnym finansowo, z pewnością umożliwi nam go sklep działający w Internecie.