Mazury na zimę samochodem – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie mazur samochodem w okresie zimowym jest bardzo atrakcyjną formą spędzenia urlopu lub weekendu. Jeżeli latem cenisz spokojne, klimatyczne Mazury, od nowej strony masz okazję poznać je zimą! Sprawdź, jak w wygodny sposób — podróżując samochodem spędzić ferie na Mazurach.

Czy wiesz, jak dojechać na Mazury, by trasa była atrakcyjna i nieuciążliwa? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Dowiesz się, jak zaplanować trasę na Mazury i co warto zobaczyć już na miejscu! Ponadto poznasz zalety, jakie posiada wypożyczalnia samochodów.

Jak dojechać na Mazury? Lokalizacja

Mazury zajmują większą z części województwa warmińsko-mazurskiego. Ich terytorium obejmuje dwa Pojezierza — Mazurskie i Iławskie. Ten region Polski uznawany jest za jeden z najbardziej urokliwych. Warmia i Mazury zajęły zresztą 14 miejsce w konkursie na najpiękniejszy region świata! Mazury to północno-wschodnia część kraju. Za główne, największe miasta — atrakcje turystyczne uznaje się w tym regionie Ełk, Mrągowo, Giżycko, Pisz, Gołdap i kilka innych. Jeśli planujesz zwiedzać Mazury samochodem — wybierz je na cel swojej trasy.

Atrakcje turystyczne na Mazurach — co warto zobaczyć?

Interesują Cię atrakcje zimowe? Mazury są idealnym miejscem na realizację swoich zimowych hobby. Dla miłośników narciarstwa biegowego jedną z atrakcji będzie Dylewska Góra (321 m n.p.m.). Z rozbudowanej sieci tras turystycznych skorzystają również osoby, które lubią kontakt z naturą. Lasy mazurskie to ponad 118 000 hektarów zielonych gęstwin, które w zimowej aurze wyglądają wyjątkowo malowniczo i atrakcyjnie, Mazury zimą są piękne!

Kolejnym z wartych zobaczenia przystankiem w tym regionie Polski jest Giżycko — tutaj poznasz smaki lokalnej kuchni i zobaczysz, jak na żywo wygląda neogotycka wieża ciśnień, czy zabytkowa Twierdza Boyen. Nie zapomnij zobaczyć, jak prezentuje się zimowy mazurski krajobraz — odwiedź taras widokowy na jej szczycie.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje zimowe — Mazury mają ich o wiele więcej. Ferie na Mazurach możesz spędzić aktywnie, obierając za cel podróży Piękna Górę lub Kurzą Górę. Do pewnego miejsca dojedziesz tam samochodem, ale dalej — na sam jej szczyt poniosą Cię nogi!

Trasy samochodowe na Mazurach

Mazury są miejscem, które możesz zwiedzić pieszo, kajakiem i autem. To właśnie ten ostatni środek lokomocji można uznać za najwygodniejszy, gdy temperatura spada, a aura nie sprzyja pieszym wycieczkom. Mazury samochodem można zwiedzić na wiele sposobów, jednak najpopularniejszy jest szlak prowadzący przez Kruklanki do Giżycka. To bardzo atrakcyjna pętla, która pozwoli Ci napawać swój wzrok malowniczymi krajobrazami małych miejscowości, zabytkowych cmentarzy (w tym jeden historyczny z okresu II wojny światowej), rezerwatami przyrody (zajrzyj do Stacji Hodowli Żubrów), a także Wyspę Lipową i Lipowy Jar — rezerwaty naprawdę godne uwagi.

Ferie na Mazurach to również wycieczka po tutejszych specjałach kuchni – rób przystanki przy małych, okolicznych knajpach i kosztuj regionalnych przysmaków. Mazury zimą są naprawdę urokliwe. Warto spędzić tu całe ferie lub tylko weekend. Mazury samochodem zwiedza się bardzo komfortowo, a trasy są w całkiem dobrym stanie, jak na polskie warunki. Jeżeli nie masz samochodu, a planujesz taką podróż — rozważ jego wypożyczenie.

Nasza wypożyczalnia samochodów oferuje Ci dostęp do obszernej floty różnorodnych, współczesnych modeli w doskonałym stanie technicznym i bardzo atrakcyjnej cenie. Oferujemy wynajem długoterminowy aut i możliwość wypożyczenia pojazdu na krótszy okres. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty!