Obsługa floty firmowej – przydatna usługa

Dzisiaj niemal każda firma dysponuje mniejszą lub większą flotą firmowych samochodów. Wielu przedsiębiorców przenosi obowiązki związane z administrowaniem i serwisowaniem swojej floty na firmę z zewnątrz.

Fachowa obsługa firmowych pojazdów

Zarządzanie flotą samochodową przez firmę zewnętrzną to usługa, z której najczęściej korzystają przedsiębiorcy dysponując flotą składającą się z kilkudziesięciu pojazdów. Przeniesienie obowiązków na firmę z zewnątrz przynosi wiele korzyści.

Na zarządzanie flotą samochodową składa się między innymi zarządzanie czynnościami serwisowymi i naprawami. Zarządzanie flotą samochodową odbywa się w formie bezgotówkowej. Co miesiąc firma, którą zajmuje się obsługą floty samochodowej sporządza szczegółowy raport dotyczący kosztów związanych z wykorzystanie służbowych pojazdów. Liczne rabaty sprawiają, że flota samochodowa staje się tańsza w serwisowaniu. Co więcej, flota aut służbowych może zostać sfinansowana w bardzo różny sposób, w tym poprzez wynajem długoterminowy.

Jakie usługi wchodzą w zakres zarządzania flotą?

Zakres świadczonych usług jest bardzo różnorodny i jednocześnie mocno rozbudowany. Obsługa techniczna to tylko jedna z usług, którymi może zostać objęty samochód firmowy. W ramach usługi klienci mogą też liczyć na auto zastępcze – flota aut służbowych powinna być przecież mobilna.

Kontrola kosztów, oszczędność czasu i pieniędzy to największe korzyści jakie przynosi zarządzanie flotą aut służbowych przez specjalistów z firmy zewnętrznej.