Platforma Low Code -co warto o niej wiedzieć?

Lowcode to technika programowania wykorzystująca małą ilość kodu. Dzięki temu do jej tworzenia nie jest potrzebna zaawansowana wiedza, a jej użytkownicy mogą tworzyć różnorodne aplikacje i procesy bez pomocy ekspertów programowania. Co warto o niej wiedzieć? Oto kilka podstawowych informacji.

Low code – charakterystyka

Metoda crm low code używana jest na specjalnych platformach. Taka low code platform charakteryzuje się następującymi funkcjami:

  • modelowanie procesów graficznych za pomocą grafik
  • integracja z różnorodnymi bazami danymi
  • łatwiejsze zarządzanie projektami dzięki wielu intuicyjnym narzędziom

Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają, iż low code cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem przedsiębiorców. Szacuje się, iż za kilka lat będzie jedną z dominujących na rynku.

Low code – dlaczego jest popularna?

Platforma low code cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest co najmniej kilka:

  • cyfryzacja gospodarki wymaga od firm elastycznych form rozwoju
  • procesy biznesowe powinny być dopasowywane do zmieniających się warunków
  • na rynku brakuje specjalistów w zakresie programowania, a platforma low code umożliwia tworzenie aplikacji  procesów bez zaawansowanej i specjalistycznej wiedzy

Wszystkie te zalety sprawiają, iż z roku na rok rośnie odsetek przedsiębiorców, którzy chcą w swojej firmie wprowadzić rozwiązania low code. I trudno się temu dziwić, gdyż dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorstwa zyskają nowe narzędzia do rozwoju i osiągnięcia przewagi konkurencyjnej

Platforma low code to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia zrównoważony rozwój i komfort pracy. Ten typ platformy najlepiej sprawdzi się w średnich i dużych przedsiębiorstwach, ale i te mniejsze mogą na tych rozwiązaniach bardzo dużo skorzystać.