Pompy, siłowniki i narzędzia hydrauliczne

W bardzo wielu branżach wykorzystywane są zarówno pompy hydrauliczne, jak i siłowniki. Bardzo szerokie zastosowanie mają siłowniki hydrauliczne. Wykorzystywane są w różnego rodzaju maszynach i narzędziach.

Gdzie można wykorzystać pompy i siłowniki?

Pompy hydrauliczne zostały przeznaczone do dostarczania do silników hydraulicznych odpowiedniej cieczy roboczej. Dbają one o to, aby ciecz ta była dostarczana do tego silnika pod odpowiednim ciśnieniem i w odpowiedniej ilości. Pompy hydrauliczne dostępne są na rynku w bardzo różnych rodzajach. Najbardziej popularne są pompy zębate.

W bardzo wielu branżach wykorzystywane są także siłowniki hydrauliczne. Zamieniają one energię potencjalną cieczy w energię mechaniczną. Najczęściej stosowaną cieczą w siłownikach hydraulicznych jest olej. Siłowniki stosowane są w maszynach budowlanych, rolniczych i pojazdach specjalistycznych.

Gdzie można spotkać siłowniki?

Siłowniki hydrauliczne stosowane są w koparkach, ładowarkach, poruszają lemieszami rolniczych pługów. W sprzedaży dostępne są także narzędzia wyposażone w tego rodzaju siłowniki. Są to między innymi giętarki do rur oraz nożyce do kabli. Znajdują one zastosowanie w różnego rodzaju firmach instalatorskich i w przemyśle.

Nożyce do kabli dostępne są w bardzo różnych rodzajach. Dzięki temu można je wykorzystać do cięcia kabli o różnej średnicy. Także giętarki do rur to bardzo zróżnicowana kategoria produktów. Dzięki temu mogą być wykorzystane do różnego rodzaju i wielkości rur.