Zarządzanie flotą w efektywny sposób

Flota samochodowa w wielu firmach stanowi podstawę działalności. Na kupno lub wynajem floty samochodowej decydują się firmy nie tylko z branży transportowej. W każdej z firm efektywne zarządzanie flotą samochodową nabiera więc ogromnego znaczenia.

W jaki sposób zarządzać flotą samochodową?

W średniej wielkości firmach zarządzanie flotą samochodową to obowiązek fleet managera. Wielkie firmy, których flota samochodowa składa się z bardzo wielu pojazdów coraz częściej decydują się przekazać zarządzanie flotą samochodową w ręce specjalistów z zewnętrznej firmy. Bardzo często usługę tę świadczą firmy, które specjalizują się w długoterminowym najmie samochodów. Dbanie o wybór i kontrolę pojazdów, z których składa się flota aut służbowych jest jedną z usług w ramach zarządzania flotą samochodową.

Korzyści, które przynosi efektywne zarządzanie flotą

Flota aut służbowych, która jest sprawnie zarządzana to sposób na szybszą obsługę klientów i podniesienie prestiżu firmy w oczach kontrahentów i klientów. Kupno nowych pojazdów do floty może okazać się dla wielu przedsiębiorców zadaniem zbyt kosztownym. Firma, której powierzono zarządzanie flotą może w takiej sytuacji doradzić samochód firmowy na wynajem. Samochód firmowy na wynajem długoterminowy sprawia, że przedsiębiorca nie musi martwić się kosztami jego serwisowania i napraw.

Samochód firmowy podnosi prestiż firmy, zwiększa jej efektywność i konkurencyjność. Zarządzaniem całą flotą służbowych pojazdów może zająć się wyspecjalizowana firma zewnętrzna.