Jak zarządzać flotą aut w firmie?

Zarządzanie flotą samochodową to jedna z nowszych usług dostępnych na polskim rynku. Skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, która taką usługę świadczy to sprawdzony sposób na obniżenie kosztów związanych z obsługą firmowej floty.

Jakie są zalety zarządzania flotą przez zewnętrzną firmę?

Zarządzanie flotą samochodową to usługa, która korzystającej z niej firmie przynosi szereg wymiernych korzyści finansowych. Zarządzanie flotą samochodową jest dostępna dla bardzo różnych grup klientów biznesowych. Strategia zarządzania flotą jest dostosowywana do specyfiki danej firmy. Czuwanie nad zakupem bądź wynajmem długoterminowym jest jednym z zadań, które składają się na zarządzanie flotą.

Prowadzenie ewidencji przejazdów czy monitorowanie zużycia paliwa to narzędzia wykorzystywane do efektywnego zarządzania flotą. Klienci korzystający z usługi zarządzania flotą zyskują pewność, że samochód firmowy wykorzystywany jest przez pracowników wyłącznie do celów służbowych.

Niezawodność i optymalizacja kosztów

Celem firmy oferujących zarządzanie flotą jest stworzenie floty samochodowej, która zawsze będzie sprawna i niezawodna. Właściwie zarządzana flota aut służbowych jest wykorzystywana w stu procentach, a do tego koszty związane z jej obsługą i utrzymanie stają się niższe.

Co ważne, flota aut służbowych, której zarządzaniem zajmie się firma zewnętrzna może składać się z pojazdów leasingowych. Kompleksowa obsługa floty aut służbowych to usługa pozwalająca sprawnie i oszczędnie wykorzystać każdy samochód firmowy.