Łatwe mycie okien dachowych

Decydując się na okna dachowe Fakro, często zastanawiamy się czy będą one łatwe w użytkowaniu, czy będziemy mieli do nich łatwy dostęp, aby móc je swobodnie umyć. Warto zatem przybliżyć tematykę mycia okien dachowych i zaprezentować kilka przydatnych porad, dzięki którym w łatwy sposób można umyć okno dachowe, bez konieczności rozstawiania niebezpiecznych zwyżek czy drabin.

Producent okien dachowych podpowiada jak je pielęgnować

Kupując okna dachowe Fakro, możemy zapoznać się z ich szczegółową specyfikacją, dowiedzieć się, że zwykle są to obrotowe okna połaciowe oraz dowiedzieć się co mówi o nic sam producent okien dachowych.

Tutaj wystarczy wyposażyć się w odpowiednią drabinę bądź kij teleskopowy, dzięki któremu mycie takich okien nie będzie sprawiało żadnego kłopotu. Istnieją także okna które same się myją, a to wszystko dzięki zachodzących na nich reakcji chemicznych, które są odpowiedzialne za rozkładanie się brudu oraz mycie okien za pomocą zwykłego deszczu spadającego z nieba.

Wybierz obrotowe okna połaciowe

Jeżeli nie masz możliwości zakupu okien samoczyszczących, najlepszym wyborem będą obrotowe okna do poddaszy. Dzięki takiemu wyborowi, nie będziemy musieli wchodzić na dach, aby umyć okna. Obracając je będziemy mogli umyć obie strony z pozycji stojącej z pomieszczenia na poddaszu. Tutaj przyda się kij teleskopowy i dobra ścierka z mikro fibry.

Okna połaciowe z możliwością obracania ich nawet o 180 stopni to bardzo wygodna opcja w każdym domu i możliwość łatwego umycia wszystkich okien z obu stron. Okna dachowe Fakro to doskonała opcja dla każdego właściciela domu jednorodzinnego, który ma także użytkowe poddasze. Dzięki temu pomieszczenia są wyjątkowo widne i funkcjonalne.