Narzędzia hydrauliczne dla przemysłu i rzemiosła

Napęd hydrauliczny cieszy się bardzo dużą popularnością i jest stosowany w różnego rodzaju maszynach i narzędziach. Do zasilania tego napędu służą pompy hydrauliczne. Nieodłącznym elementem bardzo wielu maszyn są także siłowniki hydrauliczne.

Gdzie mają zastosowanie narzędzia hydrauliczne?

Napęd hydrauliczny wykorzystywany jest obecnie w bardzo wielu maszynach. Siłowniki hydrauliczne są niezbędnym elementem pras, koparek, koparko-ładowarek czy ładowarek. Wyjątkowo często można je spotkać w warsztatach samochodowych. Pompy hydrauliczne także nie należą do rzadkości. Zasilają one silniki hydrauliczne cieczą roboczą pod wysokim ciśnieniem.

Pompy hydrauliczne różnią się od siebie budową, dlatego mogą być wykorzystywane w różnych maszynach i urządzeniach. Można je użyć na przykład do pompowania cieczy i gazów. Mogą być stosowane także jako napęd w różnego rodzaju narzędziach.

Jakie narzędzia mogą mieć napęd hydrauliczny?

Do popularnych narzędzi z napędem hydraulicznym należą nożyce do kabli. Umożliwiają one łatwe i bezpieczne cięcie kabli o zróżnicowanej średnicy. Na rynku dostępne są nożyce do kabli w różnych typach. Można wykorzystać je do wykonania różnego rodzaju prac elektroinstalacyjnych.

Popularnością cieszą się także giętarki do rur. Mają one bardzo szerokie zastosowanie. Na rynku dostępne są giętarki do rur stalowych, miedzianych oraz aluminiowych. Dzięki temu mogą być używane do montażu instalacji wodnych, grzewczych i klimatyzacji.