Szeroki zakres usług CNC

Frezowanie to jedna z bardziej popularnych metod obróbki. Dzisiaj coraz więcej firm zajmujących się obróbką stosuje nowoczesne maszyny, które są sterowane komputerowo. Frezowanie CNC pozwala na precyzyjne cięcie bardzo różnych materiałów. Dlatego też jest to jeden z powodów, dla których frezowanie CNC cieszy się obecnie tak dużą popularnością.

Do jakich materiałów można wykorzystać frezowanie?

Frezowanie CNC może zostać wykorzystane do obróbki bardzo różnych materiałów. Obróbka metali jest tylko jedną z dziedzin, w których frezowanie CNC ma zastosowanie. Wycinanie CNC jest niezwykle precyzyjne, jest więc wykorzystywane do cięcia takich materiałów, jak:

  • karton;
  • skóra;
  • filc;
  • drewno;
  • płyty kompozytowe.

Wycinane CNC sprawdzi się także do wycinania płyt wiórowych czy polietylenu. Dużą popularnością cieszy się też wycinanie w sklejce. Wycinanie w sklejce oraz w innych materiałach sprawia, że z usług firm oferujących frezowanie CNC mogą skorzystać bardzo różni klienci.

Branże, w których frezowanie ma zastosowanie

Wycinanie w sklejce to usługa, z której mogą skorzystać firmy branży meblarskiej. Frezowanie to może zostać wykorzystane również do precyzyjnego cięcia płyt HPL. Dzięki temu z oferty mogą skorzystać także firmy z branży budowlanej. Firmom z branży budowlanej proponowane jest między innymi cięcie HPL na wymiar. Cięcie płyt HPL na wymiar metodą frezowania CNC pozwala na wycięcie dowolnych kształtów. Frezowanie CNC ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być wykorzystane do precyzyjnego ciecia płyt HPL na wymiar.