Bieszczady samochodem w zimie – co zobaczyć?

Bieszczady są jedną z bardziej urokliwych lokalizacji na terenie całej Polski. Malownicze krajobrazy szczególnie atrakcyjnie prezentują się zimą, w białej, podkreślającej walory krajobrazowe aurze. Jest naprawdę wiele sposobów na to, jak odwiedzić Bieszczady. Atrakcje samochodem w tym rejonie są jednak o wiele dostępniejsze!

Nie wszędzie dojdziesz pieszo, a zimą niektóre szlaki mogą być naprawdę trudne do pokonania. Jeśli planujesz ferie zimowe lub tylko chcesz wyskoczyć gdzieś na weekend — wybierz Bieszczady. Zwiedzanie samochodem jest wygodne komfortowe i co najważniejsze – daje Ci poczucie niezależności! Zobacz, co warto odwiedzić! Pomoże Ci w tym wypożyczalnia samochodów.

Jak dojechać w Bieszczady? Lokalizacja

Bieszczady to część Karpat wschodnich i co ciekawe — jeden z najbardziej wysuniętych krańców Polski. Bieszczady mieszczą się między Przełęczą Wyszkowska i Przełęczą Łupkowską i stanowią bardzo atrakcyjną turystycznie grupę pasm górskich.

Lokalizacja Bieszczad sprzyja zagranicznym podróżom. Stąd bardzo blisko na Ukrainę i dla miłośników wspinaczki — na szczyt Pikuj. W Bieszczady najwygodniej jest dojechać samochodem. Z uwagi na fakt, że większość atrakcji turystycznych znajduje się w mniejszych miejscowościach, które nie zawsze są dobrze skomunikowane transportem zbiorowym — najwięcej z Bieszczad „wyciągniesz” poruszając się po nich autem — własnym lub wynajętym.

Dlaczego warto jechać samochodem w Bieszczady zimą?

Co zwiedzać w Bieszczadach? To rejon Polski, w którym każdy znajdzie coś dla siebie — fascynaci wspinaczki i turystyki wysokogórskiej mają wiele atrakcyjnych tras do pokonania, a miłośnicy spokojnego wypoczynku połączonego z podróżami po lokalnych przysmakach kulinarnych również nie będa zawiedzeni. Finalnie, osoby preferujące pasywny wypoczynek w luksusowych SPA mogą rozkoszować się widokami zza szyby hotelu z jacuzzi. Osoby, które celują w wycieczki fakultatywne, w Bieszczadach mogą odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego lub Muzeum Młynarstwa i Wsi. Możliwości jest naprawdę wiele!

Punkty widokowe w Bieszczadach

Jednym z obowiązkowych punktów podróży jest wybrany punkt widokowy. Samochodem można go odwiedzić szybko i wygodnie, co jest szczególnie cenione przez osoby wybierające komfort podróży, seniorów i rodziny z małymi dziećmi. Do najpopularniejszych punktów widokowych w Bieszczadach zalicza się:

  • Tamę Solińską
  • Jezioro Solińskie
  • Zaporę w Myczkowcach
  • Plac Harcerski
  • Punkt w Sawinie w Polańczyku
  • Tarnicę
  • i wiele innych punktów widokowych, dzięki którym zwiedzisz Bieszczady samochodem.

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Są też inne atrakcje. Bieszczady samochodem to również malownicze trasy. Do najpopularniejszej zalicza się odcinek o długości 50 km. Przemierzając go, znajdziesz starodawne cerkwie, zabytkowe kościoły, a także niesamowite krajobrazy, które zapamiętasz na długo. Opisywania trasa to część obwodnicy znajdującej się między Ustrzykami Górnymi i Dolnymi. Jest to w zasadzie sam skraj Bieszczadów. Dzięki temu, że będziesz poruszać się po trasie samochodem, łatwiej będzie Ci z niej zboczyć, by np. fotografować widoki. Trasa ta to łącznie około 80 km aktywnego zwiedzania z licznymi przystankami. W sam raz na jeden aktywny dzień.

Kolejną z tras, dzięki której zwiedzisz Bieszczady samochodem, jest tzw. szlak Chasydzki, który pomoże Ci eksplorować zabytki kultury żydowskiej (zabytkowe cmentarze, synagogi itp.). To bardzo długa trasa — łącznie liczy sobie 600 km. Możesz jednak ograniczyć się tylko do zwiedzania zabytków po stronie polskiej (Lesko, Ropczyce, Tarnobrzeg, Przemyśl, Ustrzyki Dolne).

Gdzie w Bieszczady? Samochodem zdecydowanie łatwiej jest zwiedzać cały ten obszar, a wycieczka będzie wygodna i komfortowa. W takiej sytuacji to Ty decydujesz, co zwiedzać w Bieszczadach. Jeśli nie masz samochodu, w realizacji Twoich turystycznych planów pomoże ci wypożyczalnia samochodów. Oferujemy wynajem długoterminowy aut, ale też opcję najmu na krótszy czas — idealne rozwiązanie na weekendowy wypad lub ferie.