Nowoczesne usługi z zakresu obróbki CNC

Sterowane komputerowo maszyny pozwalają na bardzo precyzyjną obróbkę wielu bardzo różnorodnych materiałów. Efekty, jakie daje frezowanie CNC są niezwykle wysokie. Wysoka jakość, precyzja i wyjątkowa dokładność – to jedne z zalet jakie ma wycinanie CNC.

W jakich materiałach można wycinać?

Precyzyjne frezowanie CNC może zostać wykorzystane do obróbki bardzo różnych materiałów. Z powodzeniem frezowanie CNC można wykorzystać do obróbki zarówno miękkich, jak i twardych materiałów. Nowoczesne maszyny, które znajdują się na wyposażeniu firm, które oferują wycinanie CNC sprawiają, że metoda ta ma zastosowanie zarówno do cięcia jednorodnych materiałów, takich jak skóra, drewno czy filc, jak i materiałów, które są laminatami.

Wycinanie w sklejce to tylko jedna z możliwości. Zastosowanie nowoczesnych, sterowanych komputerowo maszyn sprawia, że wycinanie w sklejce jest niezwykle dokładne i bardzo precyzyjne. Wycinanie w sklejce metodą CNC jest też bardzo korzystne finansowo. Ilość odpadów jest bowiem znikoma.

Jakie jeszcze materiały można ciąć metodą CNC?

Jak wspominaliśmy, metoda CNC znajduje zastosowanie do cięcia różnego rodzaju kompozytów. Sprawdza się między innymi do cięcia płyt HPL. Cięcie HPL na wymiar to kolejna usługa zyskująca coraz większa popularność. Cięcie HPL na wymiar to usługa korzystna dla tych klientów, którzy potrzebują ściśle określonej ilości płyty HPL. Obróbka metodą CNC jest bardzo precyzyjna i dokładna. Powierzchnia cięcia jest idealnie gładka, a ilość odpadów znikoma.